Přístrojová lymfodrenáž

Lymfatická masáž- účinná terapie pro zdraví

Lymfatická masáž = lymfodrenáž má mnoho pozitivních účinků, pomáhá při detoxikaci organismu, zvyšuje fyzickou kondici a také zlepšuje metabolismus.

Lymfa =tekutina vznikající v mezibuněčných prostorách z tkáňového moku a proudící v mízních cévách a kapilárách.Obsahuje vodu,bílkoviny,tuky,soli,odumřelé buňky,bakterie,vitamíny rozpustné v tucích,hormony.Kromě toho nasává a odvádí z těla množství toxinů.Lymfatický systém se skládá z mízních cév a uzlin.Hlavní centra jsou v podpaží a tříselných lymfatických uzlinách.

Při odstraňování celulitidy pomocí lymfodrenáže se obvykle doporučuje minimálně deset procedur, které jsou většinou v rozsahu 40 - 60 min.

  • Lymfodrenáž Ballancer působí jako prevence vzniku křečových žil. Pokud se objeví typické příznaky jako únava končetin,pocit těžkých nohou,nervozity nohou,který časem přechází ve svědění,otoky nohou,viditelné drobné žilky na pokožce,je vhodné absolvovat několik lymfodrenážních masáží ve formě kúry 10-20 návštěv,čímž docílíme prokrvení končetin (podpora tzv. cévní gymnastiky).
  • Také zlepšuje výsledky po neinvazivní mezoterapii nebo liposukci (kavitace, ultrazvuk, radiofrekvence), účelným odplavením tukových buněk ven z těla. Je vhodný též pro zmírňování otoků končetin v důsledku primárního nebo sekundárního lymfatického edému.

Samozřejmostí je,že každá klientka obdrží hygienické kalhoty z netkané textilie na celou dobu probíhající terapie a také aplikace individuálně zvolených přípravků je již v ceně.

Přístrojem se provádí lymfatická masáž dolních končetin a pasu. Klientka si lehne do speciálních kalhot, které se nafukují v přirozeném směru toku lymfy od periferie k srdci a masírují postupující tlakovou vlnou. Masáž zprůchodňuje lymfatické cévy a napomáhá odtoku toxických látek zadržených v těle.