Mikrojehličkování

Mikrojehličkování ( Aesthetic microneedling)

neboli kolagen-indukční terapie = inovativní ošetření, které aktivuje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu s dlouhodobým účinkem a spouští kaskádu omlazujících procesů v kůži.

Kolagen indukční terapie (KIT) - je ošetření, které poskytuje srovnatelné výsledky s hlubokým chemickým peelingem a laserovým ošetřením. Narušením kůže a jejím hojením dochází k tvorbě vlastního kolagenu a elastinu prostřednictvím vlastních fibroblastů, které jsou stimulovány mechanicky pomocí jemných mikrojehliček. Při ošetření se používají aktivní séra s kyselinou hyaluronovou, vitamíny, která podporují metabolizmus kůže a účastní se v procesu hojení. Kromě stimulace produkce kolagenu a elastinu mikrojehličky vytváří " kanálky", kterými může být jakákoli látka vstřebána do hlubší vrstvy kůže rychleji a efektivněji.

Mikrojehličkování pro rejuvenaci pleti:

  • vede k výborným výsledkům v rejuvenaci pokožky, léčbě jizev, rosacey a strií. Je to nejnovější technika, která napomáhá obnovit zdravý a mladistvý vzhled kůže za zlomek ceny v krátkém čase
  • je také jednou z mála dermatoterapií, které jsou vhodné pro všechny typy pleti a může být použita i na léčbu křehké pokožky a okolí očí i krku. Bylo prokázáno, že mikrojehličkování spouští tvorbu kolagenu a kaskádu hojení bez rizika tvorby hyperpigmentací
  • je neablativní léčebná metoda, která je aktivní na povrchu pokožky, bez toho, že by porušila jiné struktury (kapiláry, nervy)!

Samotná terapie:

Na vyčištěnou pleť před terapií aplikujeme anestetický krém pro větší komfort klientky.

Celkový čas ošetření cca 60 min.

Při předem domluvené nadstandartní aplikaci závěrečné masky se délka ošetření pohybuje 80-90 min.

O hloubce ošetření rozhodujeme dle lokality a požadovaného výsledku ošetření.

Ten,kdo má jen jemné vrásky,může vidět zlepšení již po prvním ošetření, zatímco v případě hlubších vrásek, jizev po akné, pigmentových skvrn je zapotřebí dvě až čtyři ošetření s odstupem čtyř týdnů.

Péče po ošetření:

Po ošetření můžeme pro zklidnění pleti aplikovat masku -  po předchozí dohodě.

Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 hodin.

Důležité informace:

Make-up se doporučuje až po úplném zhojení pokožky za 24 - 48 hodin

Nejméně 3 dny nenavštěvovat saunu, solárium, intenzivně nesportovat, vyhýbat se prašnému prostření.

Používat jen doporučenou dermokosmetiku.

FOTOPROTEKCE (ochrana kůže před slunečním zářením) je velmi důležitá.

Ovocné kyseliny AHA a BHA mohou být použity na změkčení a povrchové vyhlazení epidermis, ale až po té co se kůže po ošetření zcela zhojí.

Běžný režim péče o pleť může být obnoven po úplném zhojení ošetřované pleti (za cca 5-7 dní).

​Následná terapie:

V závislosti na původním stavu pleti a předpokládaných výsledcích terapie může být mikrojehličkování opakováno bez omezení každé 4 týdny a většinou stačí cyklus 3 sezení s intervalem 3-4 týdnů. 

Interval 3 až 4 týdnů umožňuje maximální usazení nového kolagenu a dostatečné vyhodnocení výsledků každého sezení.

Nicméně tvorba kolagenu může pokračovat až po dobu 12 měsíců.

Technika mikrojehličkování může být kombinována i s aplikací výplňových materiálů ( v odstupu cca 10 dní dle stavu hojení pleti).