Proč právě PHYTOMER?

16.08.2019

Ve PHYTOMERu věříme v moře a sílu jeho přírodních účinných složek. Věříme, že bezpečnost a vysoká účinnost mohou jít ruku v ruce.  

Jsme nadšení z moře. Vidíme ho každý den a věříme ve výjimečný přínos moře pro naši pokožku.

Mořské složky, které pěstujeme, aby nám pomohly odhalit vaši přirozenou krásu, jsou kultivovány a sklízeny s opravdovým respektem k moři.

LOKÁLNÍ INGREDIENCE Z BRETANĚ

Aktivity společnosti PHYTOMER jsou hluboce zakořeněny v Bretani.

80% našich účinných látek pochází z Bretaně, regionu na západním pobřeží Francie. Aktivní složky jsou vyvíjeny v úzké spolupráci se sítí místních partnerů, mezi něž patří pěstitelé, začínající podniky a výzkumní pracovníci, kteří nám pomáhají zajistit udržitelné a odpovědné postupy sklizně. Naše suroviny jsme schopni zajistit lokálně díky výjimečné biologické rozmanitosti regionu Bretaně. Pobřeží Bretaně čítá 2 700 km a může se pochlubit širokou škálou geografických půdorysů a podnebí, což z něj činí evropský region s největší koncentrací mořské biodiverzity.

ZODPOVĚDNOST PŘI VÝROBĚ PLEŤOVÝCH PRODUKTŮ

Naše úcta k moři se zrcadlí ve všech našich činnostech.

Nejkřehčí řasy ohrožené vyhynutím, které používáme, se kultivují v našich laboratořích, abychom mohli optimalizovat jejich prospěšné kosmetické vlastnosti, aniž bychom je vytěžili z jejich přirozeného prostředí, a tím zachovali mořskou biologickou rozmanitost. Příkladem je Jania, červená řasa, která je výjimečně bohatá na vápník. Pěstujeme ji ve fotobioreaktorech s použitím unikátního procesu, na kterém náš tým vědců strávil pět let.

U PHYTOMERu je biologická rozmanitost klíčová.

Řasy, které používáme, se pěstují v chráněné otevřené mořské zóně, která zaručuje jak kvalitu našich surovin, tak ochranu mořských zdrojů. Tak je tomu v případě Weaving Algae, hnědé řasy, která podporuje zadržování hydratace hluboko v kůži a zabraňuje ztrátě vody. Od dubna do června se naše Weaving Algae pěstují na lanech a sklízejí ručně několik kilometrů od pobřeží Saint-Malo.

BIOTECHNOLOGICKÉ PROGRAMY

Kultivujeme moře v našich laboratořích. PHYTOMER je jednou z mála kosmetických firem na světě, která zvládla mořskou biotechnologii, proces pěstování mořských fytoplanktonů, které přinášejí jedinečné, 100% přírodní účinné látky jako jsou EPS (Exopolysacharidy) a mořské cukry, které mají výjimečné kosmetické vlastnosti. Tato špičková technologie, inspirovaná farmaceutickým sektorem, vylučuje potřebu sklízet z otevřeného moře a zároveň plně využívat obrovského potenciálu mořských zdrojů.

Vědci z PHYTOMER byli první na světě, kteří kultivovali moře v laboratořích pro zvýšení regenerace a posílení obranyschopnosti pokožky. Naši vědci vytvářejí udržitelná, ekologicky šetrná složení produktů a dohlížejí na každý krok výrobního procesu od okamžiku, kdy je aktivní mořská složka objevena až po konečný produkt.

ZELENÁ VÝROBA

Omezujeme dopad na životní prostředí. PHYTOMER používá výrobní metody, které snižují náš vliv na životní prostředí všude, kde je to možné, ve všech fázích výroby včetně:

  • Udržitelná extrakce aktivních složek
  • Žádná rozpouštědla nebo chemikálie
  • Obnovitelné zdroje energie ve výrobním závodě
  • Filtrační zahrady, které čistí produkční vodu

CERTIFIKÁTY KVALITY

PHYTOMER přesně dodržuje postup pro zachování udržitelnosti při sklizni řas za účelem ochrany a rozvoje přírodních mořských zdrojů. Využíváme přísné standardy pro výběr oblastí sklizně ve vymezených oblastech NATURA 2000 (nekontaminované vody, které jsou pravidelně monitorovány).

V roce 2012 byla společnost PHYTOMER jednou z prvních kosmetických firem, které byly uznány za svou správnou výrobní praxi, která splňuje normy ISO22716. V každé fázi výroby se provádí přísná kontrola kvality, aby byla zajištěna dokonalá kvalita a úplná sledovatelnost našich výrobků.

V roce 2018 obdržel PHYTOMER certifikaci GOLD ECOVADIS. Nezávislý certifikát svědčí o naší úrovni v sociálních a environmentálních politikách. Zlaté ocenění GOLD ECOVADIS řadí PHYTOMER mezi 5% společností s nejvyšším hodnocením ve všech sektorech. Jsme obzvláště hrdí na tuto certifikaci.


Se značkou PHYTOMER si vybíráte bezpečnou a vysoce efektivní kosmetiku.