Kraniosakrální  terapie

KST není invazivní, naslouchá organismu, nemanipuluje s klientem a vždy se ho snaží zharmonizovat jako celek. Je prováděna nejjemnějším způsobem, ale s efektem velkých a pozitivních změn...

Dnešní doba, která je zaměřená na výkony, nás často nenechá naslouchat svému tělu tak, jak bychom si přáli. Dlouhodobá zátěž (i u dětí) si pak vybírá daň v podobě různých nemocí, únavy a psychických problémů. Rozladěný organismus je pak dobré uvést do rovnováhy- to umí kraniosakrální terapie.

Možnosti využití kraniosakrální terapie:

Lze ji aplikovat na většinu obtíží, s nimiž klienti přicházejí. Můžeme podpořit jak fyziologické, tak současně i psychické a duchovní procesy.

​Krátký přehled, kdy pomáhá :

 • chronické bolesti - u nich je obzvlášť úspěšná (...chronický únavový syndrom,úzkosti)

 • nejrůznější potíže psychosomatického původu

 • v období těhotenství i po porodu - harmonizace maminky a  miminka

 • problémy s čelistním kloubem, se zuby

 • bolesti kloubů, artróza

 • bolesti hlavy, migrény, poruchy rovnováhy, tinitus, potíže s trávením

 • při obtížích spojených s nervovým systémem 

 • premenstruační syndrom a hormonální poruchy

 • poruchy učení, hyperaktivita

 • obtíže, které probíhají bez prokázané příčiny

 • má silný relaxační a meditativní efekt

 • podporuje osobní a duchovní růst

​..život je nekonečně tvořivý.....a tato tvořivost se podílí i na léčebném procesu.

Každý v sobě máme vnitřní moudrost, která se projeví, jakmile k tomu dostane příležitost.

Uznání této moudrosti a samoléčebných schopností klientova těla tvoří základ kraniosakrální terapie.

Vnitřní moudrost těla- jeho schopnost směřovat ke zdraví- je vrozená.

V kraniosakrální biodynamice se pro tento vrozený řídící princip všech životních procesů používá speciální termín: Dech života.

Tuto neviditelnou životní sílu popsal lékař W.G.Sutherland a výsledkem jeho celoživotní práce je tzv.kraniální koncept. Byl přesvědčený, že centrální systém mezi lebkou a kostí křížovou a jejich pohyb ovlivňuje lidskou bytost. Zjistil také, že lebeční kosti nejsou ve skutečnosti srostlé. Došel k tomu, že pohyby lebečních kostí, kosti křížové a v důsledku toho i pohyby všech struktur v těle jsou jen reakcí na působení biodynamických sil v mozkomíšním moku.

Pulzace mozkomíšního moku (kraniosakrální rytmus) patří mezi základní životní funkce a řídí naše životně důležité fyziologické funkce: dýchání a srdeční tep, trávení i schopnost seberegulace.


Pro zvídavé:​

....kraniosakrální systém se rozprostírá od lebky (cranium), obličeje a úst směrem dolů ke kosti křížové (os sacrum) a kostrči.

Skládá se z částí tvořených membránou tvrdé pleny mozkové (dura mater), uvnitř obsažené mozkomíšní tekutiny, systémů, které řídí pohyb tekutin, z kostí, které se připojují k membránám a z kloubů a švů, které tyto kosti navzájem propojují.


Na co se můžete těšit?

Vlastní setkání začíná rozhovorem, poté si v pohodlném oblečení lehnete na vyhřívané lehátko. V  pohodlné poloze už budete vnímat pouze jemné dotyky na hlavě a na těle. Dotek nepřesahuje tlak 5 gramů. Někdy se mohou dostavit i různé prožitky, které vyplavou v rámci čištění starých škodlivých procesů z podvědomí ( somatoemocionální uvolnění ). Každé ošetření je individuální a unikátní. Co je však podobné, je pouze stav hlubokého klidu, který se dostaví vždy.

Kranio nekončí v okamžiku, kdy se rozloučíme. Některé léčebné procesy se mohou dokončovat ještě několik hodin někdy i dní. Proto je dobré, pokud to lze, věnovat čas sám sobě i po ošetření a po terapii si neplánovat náročný program.

Kraniosakrální terapie je bezpečná technika, která pomáhá organismu nastartovat vlastní samoléčebný systém (organismus není tlačen násilím, ale sám se upravuje do harmonie a zdraví).

Praktikant je průvodcem a pomocníkem....a já děkuji za to, že za mnou s důvěrou přicházíte♥Ceník :

60 - 90 min.                                                 800,-

​Balíček 5 x 60 - 90 min.                           3 000,-

Balíček 10 x 60 - 90 min.                          5 000,-

​Malé děti a miminka - cca  30 min.             300,-

.... rozhovor Jaroslava Duška s Radkem Neškrabalem přináší odpovědi na Vaše otázky, s úctou sdílím